Dirim Baby Doğal Yulaf Ezmesi

0
(Satın Alanların Yorumu 0 )
0 120
17,95
Stokta Var
DRMEKGIDA572

Dirim Baby Doğal Yulaf Ezmesi

Net Ağırlık : 200 gr

Yulaf en sağlıklı tahıl çeşitlerinden biridir. Araştırmalar yulaf ve yulaf ezmesinin sağlığa birçok faydasının olduğunu göstermektedir. Bu faydaların başlıcaları kilo verme, kan şekeri seviyelerini dengeleme ve kalp hastalıkları riskini azaltmadır. Bu sebeple sporcuların da beslenme düzenlerinde sıklıkla bulundurduğu yulaf ve yulaf ezmesi faydaları hakkında bir rehber hazırladık. Yulaf ve Yulaf Ezmesi Nedir? Bilimsel adı Avena sativa olan yulaf bir çeşit tahıldır. Yulaf taneleri oldukça sağlam ve pişmesi zor olan bir yiyecek olduğu için genellikle ezilmiş ve kesilmiş olanları tercih edilmektedir. Hızlı işlenebilen bu yulafları pişirmek kısa sürer ve lapa kıvamını alır. Çoğunlukla kahvaltıda tüketilen yulaf süt ya da su ile birlikte pişirilerek lapa haline getirilir. İngilizce’de “oatmeal” ya da “porridge” dedikleri kavram yulaf lapasıdır. Yulaf ayrıca keklere, brownilere, atıştırmalık barlara ve diğer fırın ürünlerine katılan bir tahıldır. Yulafın Faydaları Nelerdir? Yulaf bilimsel olarak birçok araştırmanın konusu olmuş, oldukça önemli bir yiyecektir. Yulafın bilmeniz gereken faydalarını aşağıda sıralıyoruz:

(1) 1. Zengin Besin İçeriği Besin bileşenleri oldukça zengin olan yulaf güçlü bir karbonhidrat ve lif kaynağıdır

beta-glukan lifler açısından önemli bir kaynaktır. Ayrıca diğer tahıllara göre çok daha fazla protein ve yağ içerir. Yulaf vitamin, mineral ve bitkisel antioksidan bileşenler açısından da zengindir.

Yarım bardak (78 gram) kuru yulaf tavsiye edilen günlük tüketim miktarına göre:

(2) Manganez: %191,

Fosfor: %41,

Magnezyum: %34,

Bakır: %24,

Demir: %20,

Çinko: %20,

Folat: %11,

B1 Vitamini: %39,

B5 Vitamini: %10,

Daha düşük oranlarda kalsiyum, potasyum, b6 vitamini (pridoksin) ve b3 vitamini (niasin) içermektedir.

Ayrıca 78 gram kuru yulaf 51 gram karbonhidrat, 13 gram protein, 5 gram yağ ve 8 gram lif içerir ama bu değerlerine rağmen 303 kaloridir. Bu bilgi bize kalori ve içerik değerlerine baktığımız zaman yulafın yenilebilecek en iyi tahıllardan biri olduğunu gösterir.

İçindekiler:

%100 Doğal Yulaf Ezmesi

Net: 200 gr

Tüm ürünlerimiz Tarım Bakanlığı onaylıdır.

İşletme Kayıt No: TR-16-K-046190

Kargo Ücreti
Satıcı Konumu Selçuk Mah. Kutalmışoğlu Süleyman Şah Cad. No:11 16860, Bursa, Türkiye

Puanlama bulunamadı!

Bu ürüne hiç yorum yazılmamış. Siz yazmak ister misiniz?

<